Pomidorowe wyzwanie

Nasze przedszkole bierze udział  ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Witaminki".

Celem projektu jest promowanie zdrowych nawyków żywieniowych, zachęcanie do spożywania zróżnicowanych potraw, bogatych w warzywa, stwarzanie okazji do poznawania nowych smaków,  oswajanie z wyglądem warzyw i zapoznanie z ich wartościami odżywczymi

Co miesiąc jedno z warzyw staje się naszym bohaterem. We wrześniu był to Pan Pomidor🍅
Dzieci oglądały różne rodzaje tego warzywa, a także poznały produkty wykonane z jego udziałem. Chętne dzieci uczestniczyły w degustacji. Piraci pomalowali sylwetę pomidora - pastą pomidorową - było to nietypowe zadanie z "jadalną farbą", Krasnoludki wykleiły pomidora bibułą a Biedroneczki udekorowały plasteliną.