SENSORAKI - zajęcia ruchowe wspierające integrację sensoryczną

Od października 2021 raz w tygodniu w grupie II (Piraci) realizowana jest innowacja pedagogiczna „Sensoraki” – zajęcia ruchowe wspierające integrację sensoryczną” Wprowadzenie niniejszej innowacji ma przyczynić się do lepszego rozwoju intelektualnego, ruchowego i emocjonalno-społecznego oraz rozwijać dziecięce zainteresowania światem, jak również kreatywność małego dziecka. Innowacja wychodzi naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Zadaniem tego programu jest dostarczenie dziecku poprze zabawę różnorodnych bodźców wspomagających integrację sensoryczną, by usprawniać rozwój psychoruchowy dzieci. Wprowadzana innowacja nie stanowi formy terapii dla dzieci z zaburzeniami przetwarzania integracji sensorycznej, a jest jedynie elementem wspierającym. Osobą wdrażająca innowację jest mgr Urszula Stec.