Kontynuacja programu lata 2019 - 2020

Mgr Stanisława Tomaszek w roku szkolnym 2019 - 2020 będzie kontynuowała program "Mali Artyści" w formie zajęć dodatkowych w poniedziałki w godzinach 13.00 - 13:30.

Program będzie realizowany wśród 5 i 6 latków wykazujących uzdolnienia i zainteresowania plastyczne. Realizowany będzie z małą grupą dzieci 4 razy w miesiącu.

MAŁY ARTYSTA zgodny jest z podstawą wychowania przedszkolnego zatwierdzoną przez MEN z dnia 26 lipca 2018r.

Zgodnie z podstawą programową celem wychowania przedszkolnego jest:

- wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę, małe formy teatralne oraz sztuki plastyczne;

- zapewnienie dzieciom lepszych szans edukacyjnych poprzez wspieranie ich ciekawości, aktywności i samodzielności, a także kształtowanie tych wiadomości i umiejętności, które są ważne w edukacji.

MAŁY ARTYSTA pozwoli rozwijać postawę twórczą, tak niezbędna we współczesnym świecie. Dlatego też należy stymulować dziecięcą zdolność do kreatywności i twórczości. Działalność plastyczna dziecka stanowi stanowi naturalny sposób odkrywania predyspozycji i uzdolnień.