Dzień Poczty Polskiej

W ramach święta Poczty oraz święta Listonosza podjęliśmy wiele różnych aktywności.
Najpierw na zajęciach wykonaliśmy swój autorski znaczek. Dzieci zostały zaznajomione z zawodem listonosza ( przez chwilę każdy mógł nim zostać ).Nauczyły się trudnych słów (adresat, nadawca,avizo)
Rozwiązywały pocztowe zagadki. Zapamiętywaliśmy też swoje adresy zamieszkania oraz to w jaki sposób list powinien zostać prawidłowo zaadresowany.
Aby sprawić niespodziankę obie grupy  przygotowały list z zadaniami do wykonania.
Udaliśmy się na pocztę kupić znaczek i nadać list w okienku. Pani Małgosia opowiedziała dzieciom o swojej pracy, każdy chętny przedszkolak otrzymał specjalną pieczątkę. Wysłaliśmy listy i niebawem dotarły one do adresatów.
Na pożegnanie wręczyliśmy podziękowanie oraz złożyliśmy życzenia wszystkim pracownikom  placówki Poczty Polskiej w Szczurowej.