Dyżur wakacyjny

REGULAMIN DYŻURU WAKACYJNEGO  OBOWIĄZUJĄCY

W KOMUNALNYM PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM W SZCZUROWEJ

1

Komunalne Przedszkole Publiczne, dla którego organem prowadzącym jest Gmina Szczurowa pełni dyżur w okresie przerwy wakacyjnej w miesiącu lipcu tj. od 01-19.07 2024 r. zgodnie z arkuszem organizacyjnym pracy przedszkola na dany rok szkolny.

• 2

Informacje o terminach dyżurów przedszkola przekazuje dyrektor przedszkola, do którego uczęszcza dziecko.

• 3

Na dyżur wakacyjny organizowany przez przedszkole mogą zapisać się tylko dzieci uczęszczające do Komunalnego Przedszkola Publicznego w Szczurowej wraz z jego oddziałem w Strzelcach Wielkich.

• 4

Z dyżuru mogą korzystać tylko te dzieci, które uczęszczały do przedszkola w roku szkolnym poprzedzającym dyżur wakacyjny. Okres dyżuru wakacyjnego nie jest okresem adaptacji dzieci, które będą uczęszczały do przedszkola od 1 września danego roku szkolnego.

• 5

W czasie dyżuru wakacyjnego tworzy się jedną grupę jeśli zostanie zgłoszonych co najmniej 20 dzieci. Liczba dzieci w grupie nie może przekraczać 25 dzieci.

• 6

Zapisy na dyżur wakacyjny dokonywane są w miesiącu kwietniu każdego roku..

• 7

Zasady rekrutacji na dyżur wakacyjny:

1. Od 02 kwietnia do 12 kwietnia br. - dyżurujące przedszkole będzie przyjmowało wnioski      o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny.
  2. W dniu 19 kwietnia br. - w  przedszkolu zostanie opublikowana lista dzieci zakwalifikowanych na dyżur wakacyjny.
  3. O pierwszeństwie w przyjęciu dziecka na dyżur wakacyjny decyduje:
    • Kryterium 1 - Zatrudnienie obojga rodziców ( dotyczy również rolników)  jako warunek przyjęcia dziecka na dyżur – zał. Nr 2
    • Kryterium 2 - Rodzice i dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.
    • Kryterium 3 - Pobyt dziecka w przedszkolu powyżej pięciu godzin – załącznik Nr 3

• 8

W pierwszej kolejności na dyżur wakacyjny przyjmowane są dzieci , które spełniają kryterium 1 lub 2 ( lub obydwa).

• 9

Kryterium 3 jest dodatkowym czynnikiem w przypadku większej liczby niż 25 zgłoszonych dzieci z kryterium 1 i 2.

• 10

Jeżeli okaże się, że w wyniku rekrutacji wg. w/w kryteriów liczba dzieci chętnych na dyżur wakacyjny nie przekracza liczby 25 wówczas przyjęte zostaną pozostałe chętne dzieci, których rodzice deklarują najdłuższy pobyt dziecka w przedszkolu.

• 11

Podstawą zgłoszenia dziecka do przedszkola na dyżur wakacyjny jest prawidłowo wypełniony i złożony "Wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny", który stanowi ZAŁĄCZNIK NR 1

Rodzice są zobowiązani do spełnienia następujących warunków przyjęcia dziecka na dyżur wakacyjny:

• Złożenie wniosku o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny w podanym wyżej terminie ( załącznik nr 1 )
  • Podpisanie umowy na korzystanie z usług przedszkola do końca kwietnia danego roku( załącznik nr 4)
  • Przestrzegania zasad ustalonych w przedszkolu, szczególnie dotyczących przyprowadzania dzieci w terminie nie zakłócającym pracy tj.: do godz. 8.00
  • Wniesienia opłaty za pobyt wykraczający poza realizację podstawy programowej najpóźniej do 20 czerwca danego roku.
  • Wniesienia opłaty za wyżywienie do 20 czerwca danego roku, zgodnie z ustaloną w przedszkolu stawką żywieniową na dyżur wakacyjny

• 12

Brak wniesienia opłaty , o których mowa w § 11 będzie oznaczał rezygnację rodziców / prawnych opiekunów z miejsca w dyżurującym przedszkolu.

Opłata za żywienie czy też deklarowane godziny ponad podstawę programowa nie ulegają zwrotowi czy też pomniejszeniu jeżeli dziecko nie będzie chodziło do przedszkola.

• 13

Karta zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny zawiera poniższe informacje:

- imię i nazwisko, Pesel dziecka

-aktualny adres zamieszkania dziecka oraz rodziców / opiekunów prawnych

-numery telefonów do szybkiego kontaktu z rodzicami

-deklarowane godziny pobytu dziecka w przedszkolu oraz ilość posiłków

- informacja o alergiach, chorobach przewlekłych, istotnych sprawach dotyczących dziecka,

mających wpływ na jego funkcjonowanie w przedszkolu

- upoważnienie do odbioru dziecka przez wyznaczone przez rodziców osoby

• 14

W pierwszych dniach dyżuru wakacyjnego nauczyciele mają prawo prosić osoby odbierające dzieci o okazanie dokumentu tożsamości ze względu na bezpieczeństwo dzieci.

• 15

O przyjęciu dziecka na dyżur wakacyjny decyduje dyrektor przedszkola.

• 16

Traci moc regulamin z dnia 01.03.2019 r.

• 17

Regulamin wchodzi w życie od dnia 01.03.2024 r. roku i jest uzgodniony z Radą Rodziców.