• Odwiedziło nas: 420868

Konkurs recytatorski dla przedszkolaków

Dnia 11 kwietnia br. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla dzieci 5- i 6-letnich. Przedszkolaki prezentowały własną interpretację wybranego wiersza o tematyce wiosennej. Dominowały więc utwory  J. Brzechwy, B. Lewandowskiej i  M. Konopnickiej. Przepiękne stroje oraz ciekawe rekwizyty spowodowały, że scena zmieniła się w łąkę ubarwioną kolorowymi kwiatami i wiosennymi wróżkami.

W tym niecodziennym wydarzeniu uczestniczyli rodzice dzieci biorących udział  w konkursie, nauczyciele, starszaki z Publicznego Przedszkola Komunalnego w Szczurowej oraz zerówka ze szkoły Podstawowej w Szczurowej. Swoją obecnością konkurs uświetnił  wójt Gminy Szczurowa pan Marian Zalewski, który z nieukrywanym zachwytem przysłuchiwał się małym poetom.

W konkursie udział wzięło dwudziestu  uczestników, którzy przyjechali z różnych miejscowości gminy Szczurowa. Małych recytatorów oceniało Jury w składzie: mgr Iwona Czesak, mgr Teresa Klamka, mgr Karolina Góra, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację tekstu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Decyzją jury trzecie miejsce ex aequo zdobyli Emilia Kucharska ze Szkoły Podstawowej w Uściu Solnym oraz Adrian Czuj ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej, drugie miejsce przypadło Marii Przybyło z Oddziału Przedszkolnego w Strzelcach Wielkich, a pierwsze - Oliwii Wolszy z Oddziału Przedszkolnego w Rudy- Rysiu, która zaprezentowała znakomitą interpretację wiersza „O wiośnie” B. Lewandowskiej. Komisja konkursowa przyznała także wyróżnienia za najpiękniejszy strój wiosenny, dobrany odpowiednio do tematyki wiersza. W tej kategorii nagrody otrzymała Zuzanna Stachura z Oddziału Przedszkolnego w Rudy- Rysiu oraz Magdalena Witek ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody,  które wręczała dyrektor Komunalnego Przedszkola w Szczurowej pani Marta Głąb. Ufundowane zostały  przez Gminę Szczurowa oraz Nadwiślańską Grupę Działania E.O. Cenoma w Szczurowej. Sponsorem poczęstunku dla dzieci była Piekarnia Spółdzielni Produkcyjno Handlowej w Szczurowej.

Organizatorką konkursu była nauczycielka Komunalnego Przedszkola Publicznego  w Szczurowej Aneta Siudut.

Jury oraz organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, gratulują laureatom i życzą dalszych sukcesów.

Zapraszamy do galerii zdjęć!!