Zboża zjadamy, energię z nich mamy

Komunalne Przedszkole Publiczne w Szczurowej włączyło się do cyklu akcji dla dzieci  Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Najbliższa akcja to V edycja programu Piramida Żywienia Przedszkolaka, pod hasłem:  "Zboża zjadamy, energię z nich mamy". Ta akcja to kontynuacja działań związanych z PIRAMIDĄ ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA. To bardzo ważne warsztaty, bo obejmują najważniejsze piętra piramidy, produkty będące źródłem węglowodanów, białek i tłuszczów, czyli podstawowych składników dobrze zbilansowanej diety. Podczas warsztatów pod kierunkiem pani Urszuli Stec dzieci bawiąc się – nauczą się jednocześnie nowych pojęć, jak: węglowodany złożone, błonnik, kwasy tłuszczowe. Będą wiedziały dlaczego zamiast słodyczy warto jeść orzechy. Warsztaty obejmą dużą liczbę zabaw edukacyjnych, bajek o Zwierzątkach ze Zdrowego Zakątka, ilustracji i kolorowanek. Punktem wyjścia Akademii - była odpowiedź na wciąż narastający problem otyłości, który dotyczy już najmłodszych. Od strony merytorycznej akcję wspierają: Katedra Żywienia Człowieka SGGW w Warszawie, Polskie Towarzystwo Dietetyczne, Centrum Medyczne SORNO. Akcje swoim patronatem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Organizatorem Akademii Zdrowego Przedszkolaka jest firma Lionfitness Witold Lew Starowicz, która istnieje na rynku od 2003 roku. Świadczy usługi w zakresie profilaktyki zdrowotnej, organizacji imprez sportowych, zarządzania klubami sportowymi oraz produkcji filmowej.

Zapraszamy do galerii zdjęć !