Projekt ,,Asystent ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi"

W marcu 2022 r. Komunalne Przedszkole Publiczne w Szczurowej przystąpiło do projektu „Asystent ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – pilotaż”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest poprawa dostępności usług edukacyjnych dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, dzięki wypracowaniu standardu świadczenia usług asystenckich. Projekt jest  realizowany przez  okres 10 miesięcy (z wyłączeniem okresu wakacji) do marca 2023 r.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.10. Wysoka jakość systemu oświaty.