Podsumowanie projektu "Zabawa Sztuką"

Dzieci z Komunalnego Przedszkola Publicznego w roku szkolny 2022/2023 uczestniczyły w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Zabawa Sztuką"

Projekt autorstwa Pani Dagmary Drabik jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego, podstawą programową kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej oraz podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 tj.:

• Wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę,
    dobro i piękno, (...).
  •  Działanie na rzecz szerszego udostępnienia kanonu i założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego
    Europy (...).

Przedszkolaki zrealizowały następujące zadania projektowe

Grupa Krasnoludki:

1)  TWAL - malowanie linią (zadanie nr 1)

2) Monochromatyzm ( zadanie nr 18)

3) Przepis na farbę ( zadanie nr 9)

4) Architekci ( zadanie nr 17)

5) Nietypowy pędzel ( zadanie nr 5)

6) Sztuka użytkowa ( zadanie nr 13)

Grupa Piraci :

1)  TWAL - malowanie linią (zadanie nr 1)

2) Monochromatyzm ( zadanie nr 18)

3) Architekci ( zadanie nr 17)

4) Nietypowy pędzel ( zadanie nr 5)

5) Sztuka w bibliotece ( zadanie nr 25)

Grupa Biedroneczki:

1) Taniec, ruch ( zadanie nr 3)

2) Bajkowe obrazy (zadanie nr 4)

3) Działamy razem ( zadanie nr 11)

4) Sztuka ludowa ( zadanie nr 12)

5) Kącik sztuki (zadanie nr 16)

Wszystkie podejmowane działania służyły rozbudzeniu ciekawości poznawczej, rozwijaniu wyobraźni i kreatywności, poszerzaniu  wiedzy i doświadczeń dzieci. Istotnym było budowanie pozytywnych relacji i więzi w grupie poprzez wspólne wykonywanie zadań a także rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno.