Charakterystyka projektu "Mali EUgeniusze ze Szczurowej"

Nadwiślańska Grupa Działania „E.O.CENOMA”- Beneficjent projektu realizowanego w Komunalnym Przedszkolu Publicznym w Szczurowej i jego oddziale w Strzelcach Wielkich w ramach POKL Priorytetu IX Działanie 9.5.

Tytuł projektu „Mali Eugeniusze ze Szczurowej”

Cel projektu:

Zwiększenie uczestnictwa w wychowaniu przedszkolnym oraz wyrównywanie szans edukacyjnych 50 dzieci z terenu Gminy Szczurowa w okresie od I-XII 2014r.

Cel szczegółowy:

Zapewnienie 13 dodatkowych miejsc w Komunalnym Przedszkolu Publicznym w Szczurowej w okresie od I do XII 2014 r.

Zminimalizowanie problemów z mową i komunikacją wśród 24 dzieci (chłopcy i dziewczynki)

Rozwinięcie kompetencji kluczowych w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej u 30 dzieci (chłopcy i dziewczynki)

Realizacja projektu w okresie od 01.01.2014-31.12.2014 r.

Projekt współfinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

W Komunalnym Przedszkolu Publicznym w Szczurowej i oddziale w Strzelcach Wielkich w okresie 01.01. – 31.12. 2014 r. realizowany jest projekt „Mali Eugeniusze ze Szczurowej”.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Społecznego Funduszu Europejskiego. Głównym celem projektu jest zwiększenie uczestnictwa w wychowaniu przedszkolnym oraz wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z terenu Gminy Szczurowa. W ramach projektu zminimalizowane zostaną u dzieci problemy z mową i komunikacją poprzez zajęcia logopedyczne Paparapa. Rozwinięte zostaną kompetencje kluczowe w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej u dzieci poprzez warsztaty teatralne Motylem jestem. Dzieci będą doskonalić umiejętność posługiwania się językiem ojczystym, bogacić słownictwo oraz poznają wiadomości i pojęcia związane z teatrem. Na zakończenie zajęć zostanie zorganizowany przegląd małych form teatralnych, którego celem będzie pobudzenie twórczej postawy dzieci z obszarów wiejskich.