Zajęcia teatralne –Teatr Małego Przedszkolaka „Biedroneczki”

Dziecko w wieku przedszkolnym ma naturalną potrzebę wyrażania się w różnych formach ekspresji: w mowie, ruchu, geście, rysunku, śpiewie. Z uwagi na to w przedszkolu (oddział Strzelce Wielkie) prowadzone są zajęcia aktywizujące spontaniczną kreatywność dzieci. Zabawa w teatr może być najbardziej interesującym i wyrazistym efektem tej pracy, ujawniającym doświadczenia i osiągnięcia dzieci. Wprowadzenie dziecka w świat sztuki poprzez zabawy teatralne, przynosi im wiele korzyści: rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, sprzyja umuzykalnianiu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości. Jest okazją do wspaniałej zabawy, dającej wiele satysfakcji. Przygotowania i udział w przedstawieniach rozwijają pomysłowość i zamiłowanie do twórczej działalności. Dzieci nie uczą się tekstów, lecz zapamiętują ich treść, aby odtworzyć ją w sposób twórczy, wzbogacając własne przeżycia i doświadczenia. Wczuwając się w postacie bajkowe, zachowują się jak prawdziwi aktorzy. Opracowany program wynika z diagnozy potrzeb dziecka, przedszkola i środowiska. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w zajęciach dodatkowych na kółku teatralnym i z dużym zaangażowaniem uczestniczą w przygotowaniu teatrzyków i ich wystawianiu. Osiągane sukcesy dzieci przyczyniają się do rozbudowania wiary we własne siły, stają się dla nich motywacją do osiągania coraz lepszych rezultatów. Występy wychowanków nie tylko w przedszkolu macierzystym, ale i w dalszym środowisku dają możliwość odważnego pokonywania w sobie wszelkich ułomności i uzewnętrzniania swoich emocji. Występy przed szerszą publicznością pomagają w budowaniu pozytywnych relacji między widzem a aktorem i wpływają na dowartościowanie każdego z nich. Dużą wartość w poszerzaniu bazy materialnej ma współpraca z rodzicami, bez której praca z dzieckiem nie byłaby tak owocna. Niezwykle ważnym elementem zabawy w teatr jest wykonywanie rekwizytów wspólnie z dziećmi, co przyczynia się do rozbudzania wyobraźni dziecięcej i ich twórczej aktywności. Zajęcia teatralne –Teatru Małego Przedszkolaka „Biedroneczki”  w oddziale w Strzelcach Wielkich odbywają się we wtorki od godziny 13.30 do 14. 00. Zajęcia prowadzi Pani Ewa Król.