Jesteś tutaj:

Rozkład dnia

RAMOWY ROZKŁAD DNIA W PRZEDSZKOLU

7 00-  8 30

Schodzenie się dzieci. Rozmowy indywidualne i zespołowe, zabawy samorzutne, zabawy rozwijające mowę i myślenie, zabawy ruchowe inspirowane przez nauczyciela oraz wybrane zajęcia  dodatkowe.

(I , IV)

8 30 -  900

Zajęcia porządkowo – gospodarcze, czynności higieniczne, przygotowanie do śniadania - Śniadanie   (IV, V)

9 00 - 11 30

Zintegrowana działalność edukacyjna w oparciu o podstawę programową, zajęcia i zabawy edukacyjne. Zabawy, gry sportowe oraz ćwiczenia kształtujące postawę dziecka. Zabawy organizowane i swobodne w ogrodzie lub na placu przedszkolnym, spacery, wycieczki. Zajęcia umuzykalniające, język angielski (6 latki).       (I, II, III)

11 30 - 12 00

Zajęcia porządkowo – gospodarcze,  czynności higieniczne, przygotowanie do obiadu – Obiad  (IV ,V)

12 00 -  13 30

Czas relaksu - słuchanie bajek, zabawy na świeżym powietrzu. Działalność indywidualna wspierająca rozwój dziecka - praca kompensacyjna, utrwalanie treści dydaktycznych. Zajęcia dodatkowe.    (I, II, III)

13 30 -  14 00

Zajęcia porządkowo – gospodarcze,  czynności higieniczne, przygotowanie do podwieczorku- Podwieczorek  (IV, V)

14 00 -  16 00

Kontynuacja działalności edukacyjnej, zabawy i gry dydaktyczne, stolikowe, ćwiczenia gramatyczne, słownikowe, praca wyrównawcza, indywidualna, zabawy dowolne według zainteresowań, zajęcia  w małych zespołach, omówienie z dziećmi wydarzeń dnia. Zabawy organizowane i swobodne na świeżym powietrzu. Rozchodzenie się dzieci.   (I, II, V)

Zajęcia łączone (gr.I.i gr.II  ) od 7 00 – 8 00 i 15 00 - 16 00

Obszary aktywności :

I – zabawy dowolne (ok. 2 godz.)

II – zabawy na świeżym powietrzu  (ok. 1,5 godz.)

III – zajęcia dydaktyczne ( max. 1,5 – 2 godz.)

IV – czas na samoobsługę (ok. 1,5 godz.)

V – czynności sprawcze i organizacyjne – (ok. 2 godz.)