Jesteś tutaj:
  2. Kadra

Kadra

Wszyscy nauczyciele pracujący w naszej placówce posiadają wyższe wykształcenie i kwalifikacje do pracy w przedszkolu. Dbają o własne doskonalenie zawodowe i podnoszenie jakości pracy z dziećmi. Uczestniczą w różnego rodzaju kursach, warsztatach i szkoleniach. W pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej z dziećmi preferowany jest otwarty styl i aktywne metody pracy. Nauczyciele tworzą sytuacje edukacyjne w taki sposób, aby korelowały z potrzebami dzieci i wyzwalały ich potencjał twórczy. Umiejętnie wykorzystują współczesne koncepcje pedagogiczne:

• zapoznają dzieci z pojęciami matematycznymi wykorzystując metodę E. Gruszczyk -Kolczyńskiej,
  • prowadzą zajęcia i zabawy w oparciu o pedagogikę zabawy,
  • wykorzystują w zajęciach i ćwiczeniach ruchowych metody twórcze R. Labana i K. Orffa,
  • wprowadzają dzieci młodsze w świat liter w oparciu o propozycję J. Majchrzak,
  • wykorzystują w pracy z dziećmi metodę projektu.